Gdy dochodzimy do momentu, że w trakcie naszej inwestycji musimy wygrodzić działkę, przeglądamy rynek ogrodzeń, by wybrać najkorzystniejszy i najlepszy model. Nasz płot musi być estetyczny, ale dawać także dużo prywatności i zabezpieczać przed intruzem. Dużą popularnością na rynku cieszą się obecnie panele ogrodzeniowe, jako ogrodzenie spełniające wszystkie te warunki. Płot wykonany z takich gotowych modułów ma wiele praktycznych zalet oraz tyle modeli, że każdy wybierze coś dla siebie.

Czym są panele ogrodzeniowe?

Panele ogrodzeniowe to gotowe produkty, z których buduje się płoty otaczające posesje. W sklepach, hurtowniach lub bezpośrednio u producentów dostępne są całe zestawy, w skład których wchodzą nie tylko panele, ale też słupki ogrodzeniowe, wsporniki i akcesoria montażowe, takie jak obejmy i śruby. Wraz z panelami można też zakupić dopasowane do nich bramy i furtki. 

Jedną z zalet – łatwy montaż ogrodzeń

Ogromną zaletą płotów, które zawierają panele ogrodzeniowe jest prosty i łatwy montaż. Tego rodzaju płot można złożyć samodzielnie lub zatrudnić do tego celu wyspecjalizowaną ekipę. Panele ogrodzeniowe osadza się na słupkach ogrodzeniowych i to ich prawidłowe rozmieszczenie jest bardzo ważną czynnością. Gdy panele ogrodzeniowe wymagają podmurówki wtedy postawienie płotu staje się bardziej skomplikowane i lepiej skorzystać z pomocy fachowców. Nie jest to jednak warunek konieczny, bo podmurówka może być wykonana z prefabrykatów i zakupi się ją wraz z innymi częściami płotu bezpośrednio u producenta.

Kolejna zaleta, to trwały materiał

Panele ogrodzeniowe wykonane są z połączonych ze sobą, grubych stalowych drutów. Tworzą mocną ażurową konstrukcję przypominającą kratę. Wykonane są z mocnego materiału, który jest odporny na uszkodzenia mechanicznie oraz warunki atmosferyczne. Można je zakupić w wersji 2d lub 3d (wyposażonej w przetłoczenia, które wzmacniają konstrukcję).

Gdzie instaluje się panele ogrodzeniowe? 

Panele ogrodzeniowe mają szerokie zastosowanie. Tego typu płoty otaczają posesje prywatne, spotykane są przy obiektach usługowych i produkcyjnych, a także budynkach użyteczności publicznej. Występują w różnych kolorach i rozmiarach. Panele ogrodzeniowe o mniejszych gabarytach często stosowane są do ogradzania parkanów, ogrodów i terenu wewnątrz posesji. O popularności tego rodzaju ogrodzeń decyduje praktyczna forma, a także atrakcyjna cena.

Polecane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *